Productieversie Audi e-tron in 2012 op de markt
24 juni 2010
Audi eTron
Eind 2012 zal Audi de e-tron op de markt brengen, zo werd op 16 juni bekend gemaakt. Deze volledig elektrische supersportauto is gebaseerd op de Audi R8.
Audi presenteerde de e-tron vorig jaar en het studiemodel maakte diepe indruk, onder meer door zijn koppel van 4.500 Nm. Het maximumvermogen bedraagt 230 kW/313 pk en in slechts 4,8 seconden sprint de Audi e-tron naar 100 km/u. Elk wiel wordt aangedreven door zijn eigen elektromotor. De lithium-ion-accu van de productieversie heeft een capaciteit van 42,4 kWh, waarmee de e-tron een actieradius heeft van 250 kilometer. Via een snellaadstation kan de accu in 2,5 uur volledig opgeladen worden. De e-tron is 4,43 m lang, 1,90 m breed en 1,25 m hoog. De wielbasis bedraagt 2,65 m. Door het accupakket direct achter de cockpit en voor de achteras te monteren, realiseert Audi een optimale gewichtsverdeling die garant staat voor de beste balans en rijdynamiek.
Demonstratierit op Le Mans
De Audi e-tron opende op 12 juni de 24-uursrace van Le Mans met achter het stuur vijfvoudig Le Mans-winnaar Frank Biela. Maar liefst 238.850 bezoekers waren getuige van niet alleen de negende overwinning van Audi op Le Mans, maar ook van de eerste, groene demonstratierit van de e-tron techniek in de Audi R8. Daarmee toonde Audi aan dat de volledig elektrisch aangedreven supersportauto geen fictie meer is. De Audi e-tron wordt bij quattro GmbH in Neckarsulm in productie genomen.
Gechiedenis
Op het vlak van elektrische en hybride auto’s kent Audi een lange historie. In 1955 werd bijvoorbeeld de DKW-Elektro-Schnelllaster gepresenteerd, die een actieradius had van 100 kilometer, wat hem bijzonder geschikt maakte voor stadsverkeer. Al sinds begin jaren tachtig ontwikkelt Audi modellen met een elektromotor als hulpaandrijving. Op basis van de Audi 100 Avant quattro werd in 1989 de experimentele Audi duo getoond, voorzien van een elektromotor die de achterwielen aandreef. Een 2,3-liter vijfcilinder benzinemotor zorgde voor de voorwielaandrijving. In 1997 nam Audi als eerste Europese fabrikant een hybrideauto in serieproductie: de Audi duo op basis van de Audi A4 Avant, met een 1,9-liter TDI-motor en een elektromotor die beide de voorwielen aandrijven.
E-tron is Audi’s merknaam voor elektrische mobiliteit, zoals quattro dat voor de permanente vierwielaandrijving is. Audi heeft ook een compacte sportieve tweezitter met elektrische aandrijving en de nog compactere A1 e-tron ontwikkeld.
Foto’s: de Audi R8 met e-tron techniek op Le Mans
Reacties
Er zijn nog geen reacties bij dit bericht.
Overig nieuws elektrische auto
- 1 feb Veel animo voor exploitatie oplaadpunten
- 26 jan ANWB wil 50 snellaadpalen realiseren
- 8 dec Elektrische auto opladen aan lantaarnpaal
- 2 dec Chevrolet gaat elektrisch
- 14 nov Europese subsidie voor plaatsen 10.000 oplaadpunten
- 10 nov Fiscaal voordeel op elektrische auto blijft bestaan
- 8 nov Nederlander bereid tot aanschaf elektrische auto
- 27 okt 300 elektrische deelauto's in Amsterdam
- 4 okt TOTAL investeert in elektrisch autorijden
- 27 sep Wagenpark Enexis uitgebreid met 30 elektrische Mercedes E-voertuigen
